ورود کاربر
سایت
  •  
  •                    

آغاز فعالیت سایت بهین یاب از 27خرداد برای ثبت درخواست متقاضیان استفاده از تسهیلات رونق تولید

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از تداوم  اجرای طرح رونق تولید در سالجاری خبر داد و گفت: با ابلاغ دستورالعمل جدید از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و آغاز فعالیت سامانه بهین یاب از 27 خرداد، اجرای این طرح امسال نیز در اولویت برنامه هاي اقتصاد مقاومتي قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان، محمدرضا صادقي با اشاره به اینکه با اجرای موفق طرح رونق تولید، تاكنون در استان سمنان 773 واحد تولیدی کوچک و متوسط حدود  4360 میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید را دریافت کردند گفت: با تعامل و همکاری مناسب در استان سمنان و نیز اهتمام ویژه استاندار محترم، این استان در جذب این منابع تسهیلاتی عملکرد مناسبی داشت و بعنوان یکی از استان های برتر کشور معرفی شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به تدوین دستورالعمل جدید اجرای طرح رونق تولید در سال 1396 گفت: بر اساس هدف گذاری انجام شده در بسته ارتقای توان تولید ملی برای صیانت و نگهداشت تولید و اشتغال بیش از 10هزار واحد تولیدی، صنعتی و معدنی کوچک و متوسط در سطح کشور افزون بر 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.

 

رئيس هيأت مديره شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان افزود: در طرح رونق تولید که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  اجرا می شود تأمین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد انجام می شود.

 

محمدرضا صادقي، کمک به حفظ اشتغال، افزایش تولید بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط، راه اندازی طرح‌هاي تولیدی نيمه تمام و تقویت تحرک اقتصادی از طریق منابع بانکی را از مهمترین اهداف طرح رونق تولید اعلام کرد و گفت: بنگاه های تولیدی و صنعتی که به علت محدودیت در تأمین نقدینگی امکان فعالیت ندارند با دریافت تسهیلات ضمن ایجاد اشتغال مجدد و افزایش حداقل 10درصد تولید نسبت به سال قبل، تا پایان سال به چرخه تولید و صنعت باز می گردند و واحد های دارای پیشرفت بیش از  60درصد نیز متعهد به راه اندازی طرح خود تا پایان امسال خواهند شد .

 

وی با بیان اینکه این تسهیلات پس از تایید کارگروه های استانی اختصاص می یابد گفت: بر اساس دستور العمل سالجاري، بنگاه های کوچک تا سقف 10میلیارد ریال، بنگاه های متوسط تا 30میلیارد ریال و برای طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز تا سقف 20میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.

 

رئيس هيأت مديره شرکت با بیان اینکه طرح های متقاضی دریافت تسهیلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و تصویب می شود گفت: واحد های صنعتی و تولیدی متقاضی دارای شرایط باید نخست، به سامانه بهین یاب به نشانیwww.behinyab.ir مراجعه و درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

 

صادقي تصریح کرد شرکت شهرک های صنعتی نیز بعنوان عضو کارگروه استانی موظف شده نسبت به شناسایی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌های صنعتی که امکان تکمیل طرح و یا تولید با ظرفیت مناسب ندارند، اقدام و نتایج را به کارگروه و کمیته بررسی اعلام کند.

 

1396/03/28

پست الکترونيک همکاران
پیام مدیرعامل
نمایش
بانک ها
اوقات

هواشناسی
Semnan, Iran
25°C
Fog, Warm