ورود کاربر
سایت
  •  
  •                    

تصویب نامه هیات وزیران و شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی در خصوص طرح جامع منطقه ويژه اقتصادي سمنان

 

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان سمنان، محمد رضا صادقی گفت: شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان با توجه به شرایط به وجود آمده در دوران پسا برجام و فراهم نمودن امکانات زیر ساختی جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در فروردین ماه سال 1394 نسبت به آغاز عملیات طراحی جامع منطقه ویژه اقتصادی اقدام نمود.

 

 وي افزود: پس از تکمیل طرح جامع منطقه ویژه سمنان طرح به شورای عالی مناطق آزاد ارسال و در بهمن ماه سال 1394 در کارگروه پژوهشی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کلیات طرح مصوب و پس از اعمال اصلاحات مورد نظر اعضاء، جهت تأیید نهایی به دبیرخانه شورای عالی مناطق ارسال گردید كه در جلسه چهارم آبان ماه سال ۹۵ با حضور نمایندگان وزارت صنعت معدن تجارت، بانک مرکزی، سازمان حفاظت محیط زیست ، وزارت کشور، وزارت مسکن وشهرسازی، سازمان میراث فرهنگی، سازمان برنامه و بودجه و سایر اعضاء شورا کلیات طرح مورد تصویب قرار گرفت .

 

رئيس هيأت مديره و مديرعامل شركت گفت: طی تصویب نامه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به  پیشنهاد 96/10/0551 دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (1) ماده (1) قانون تشکیل اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تأييد گردید و نهايتاً در تاریخ ۲۴ خرداد توسط معاون اول ریاست محترم جمهور ابلاغ شد .

 

ايشان در ادامه گفت: اقدامات زیر بنایی اولیه از قبیل تفکیک اراضی منطقه، فنس کشی بخشی از منطقه، شبکه آب در فاز اول، عملیات خاکی و راه دسترسی را انجام و اجرای شبکه برق ۲۰ کیلوولت را در دست اجرا دارد كه در صورت تأمین آب توسط امور آب استان این منطقه آماده واگذاری به سرمایه گذاران داخلی و خارجی می باشد .

 

این منطقه در زمینی به مساحت 1000هکتار در شرق شهر سمنان و در مجاورت شهرک صنعتی سمنان واقع شده و با توجه به پیگیری های انجام شده، شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان موفق به تملک اراضی در سال 1393 شده است و اسناد آن در شهریور 1395 دریافت گردید .

 

لازم بذكر است کلیه مجوز های تأسیس و بهره برداری و ساخت و ساز در منطقه نیز توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان صادر خواهد شد .

 

 
1396/03/25
پست الکترونيک همکاران
پیام مدیرعامل
نمایش
بانک ها
اوقات

هواشناسی
Semnan, Iran
25°C
Fog, Warm