ورود کاربر
سایت
  •  
  •                    
  •  

طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی در سال جاری در کشور اجرا می شود.

 

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان سمنان  در جلسه بررسي روند اجراي پروژه شناسايي ظرفيت هاي توليد ملي كه در دفتر شركت شهركهاي صنعتي استان سمنان برگزار گرديد. جناب آقاي دكتر رحماني قائم مقام محترم وزير درامور توليد و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ،معدن و تجارت اعلام كرد طرح تكميل زنجيره صنايع معدني در سال جاري در كشور اجرا مي گردد.

 

در اين نشست دكتر رحماني نقاط مختلف ایران دارای ذخایر متنوع معدنی است و امسال اجرای طرح زنجیره صنایع معدنی در بخش فلزات اساسی مانند فولاد، مس و تا حدودی آلومینیوم از برنامه های اساسی وزارت صنعت و معدن است.

وی خاطرنشان کرد: زنجیره صنایع معدنی در برخی نقاط کشور حلقه مفقوده داشت و یا دچار ناهمگونی بود، به همین دلیل معاونت معدن وزارت صنعت و معدن، سازمان ایمیدرو و سازمان زمین شناسی ماموریت پیدا کردند تا پیگیری کنند و نقاط ضعف و قوت زنجیره صنایع معدنی را شناسایی کنند.

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که در این زنجیره از اکتشاف تا محصول نهایی برنامه ریزی می شود، تصریخ کرد: کشور در حوزه معادن کوچک دارای ظرفیت مطلوبی است ولی در نقاط مختلف ذخایر به حدی است که ایجاد واحد فرآوری برای تمام معادن صرفه اقتصادی ندارد، به عنوان نمونه واحد ذوب مس داریم ولی خوراک این صنعت که کنسانتره مس است نداریم و به همین دلیل امسال حمایت جدی می شود که به صورت قراردادهای بلندمدت این حوزه ساماندهی شود.

 

رحمانی تاکید کرد: در سال 96 ایجاد 450 هزار شغل در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت هدفگذاری شده بود که در همه حوزه ها بیش از 90 درصد محقق شد.

 

وی با بیان این که در سال 97 تولید ناخالص 570 هزار شغل در سه بخش وزارتخانه هدفگذاری است، گفت: سال گذشته هدفگذاری ایجاد شغل در بخش اصناف 250 هزار مورد بود که امسال 280 هزار است و در بخش صنایع توسعه ای و جدید سال گذشته هدف گذاری 120 هزار شغل بود و امسال 130 هزار شغل است.

 

وی یادآور شد: در حوزه های جدیدی مانند استارت آپ ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه هایی در سال 97 داریم که برای اولین بار لحاظ شده است.

پست الکترونيک همکاران
پیام مدیرعامل

به نام پرودگار متعال

خدمتگزاران شما در شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از بدو تأسیس تا كنون سعی داشته‌اند كه به پشتوانه بررسی آگاهانه بستر فعالیت، ارزیابی ویژگی‌های محیط كسب و كار، درك صحیح و كارشناسانه از نیازهای اقتصاد كشور و شناسایی نیازهای به حق صنعتگران ارجمند، با خدمات جدید و به‌روز، زمینه‌ساز خدمت‌دهی مناسب و درخور باشند.

نمایش
بانک ها
اوقات

هواشناسی
Semnan, Iran
25°C
Fog, Warm