ورود کاربر
سایت
  •  
  •                    

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان خبر داد: معافیت از پرداخت عوارض گمرک برای متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سمنان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان گفت: در منطقه ویژه اقتصادی سمنان شرایط استقرار متقاضیان سرمایه گذاری تسهیل و زمینه برای فعالیت آنان فراهم است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان، " حسن آل بویه " در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از شهرک های صنعتی و منطقه ویزه اقتصادی سمنان، اظهار کرد:  منطقه ی ویژه ی اقتصادی سمنان با مساحت 1000 هکتار، بعنوان منحصر به فرد ترین منطقه از نظر امکانات و زیر ساخت ها در کشور، آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری است.

 

وی با اشاره به تامین زیرساخت هایی مانند آب و برق در این منطقه افزود:  طبق برنامه ریزی ها و پیگیری های صورت گرفته، دستگاه های خدمات رسان تا پایان سال جاری نسبت به تجهیز این منطقه به انشعاب گاز و شبکه مخابرات نیز اقدام خواهند نمود.

 

آل بویه، بعد مسافت کوتاه منطقه ویژه اقتصادی با شهرک صنعتی سمنان و شبکه سراسری راه آهن را از مزایای این منطقه برشمرد و ادامه داد: مجوز زیست محیطی این منطقه صادر شده و تنها منطقه ای در استان است که  تمامی زمین های آن دارای سند مالکیت و قابل انتقال به خریدار است،

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان تصریح کرد: معافیت از  پرداخت عوارض گمرکی برای صادرات و واردات، مشمول نشدن قوانین کار و عوارض به نسبت مواد اولیه بخشی از مزایای منطقه ویژه اقتصادی است که برای متقاضیان تاسیس واحدهای تولیدی صادرات محور بسیار مطلوب است.

 

آلایندگی و پرآب بری محدودیت‌های استقرار صنایع در منطقه ویژه اقتصادی سمنان

 

در ادامه، مدیر منطقه ویژه اقتصادی سمنان گفت: در حال حاضر ارزیابی‌های زیست‌محیطی انجام‌گرفته و عمده زیرساخت‌های موردنیاز در فاز نخست آماده‌سازی شده است.

 

" علیرضا احسانی" با بیان اینکه آمادگی لازم برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در این منطقه وجود دارد گفت: این منطقه قابلیت استقرار یک هزار و یک‌صد واحد صنعتی را دارد.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی سمنان با بیان اینکه این منطقه محدودیت استقرار صنایع ندارد گفت: آلایندگی و پرآب بری تنها محدودیت‌های استقرار صنایع در منطقه ویژه اقتصادی سمنان است.

 

احسانی به برخی از مزایای این منطقه ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: تسهیلات گمرکی و مالیاتی بخشی از این مزایا است. به گفته وی واردات مواد اولیه صنایع تولیدی مستقر در مناطق ویژه اقتصادی از عوارض گمرکی معاف است.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی سمنان اضافه کرد: در فاز دوم این منطقه ویژه اقتصادی حدود 700 هکتار زمین صنعتی قابل‌واگذاری به واحد‌های صنعتی متقاضی است.

پست الکترونيک همکاران
پیام مدیرعامل
نمایش
بانک ها
اوقات

هواشناسی
Semnan, Iran
25°C
Fog, Warm