ورود کاربر
سایت
  •  
  •                    
  •  

پیام مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان سمنان به مناسبت دهم تیرماه روز صنعت و معدن

 

 

روز دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است. اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.

 

ایران، با در اختیار داشتن منابع و ذخایر سوختی و هم‌چنین دیگر مواد معدنی مورد نیاز صنایع مختلف، از کشورهای غنی دنیا به شمار می‌آید. استخراج معادن و معدن‌کاری و توسعه‌ی صنعت در زمینه‌های گوناگون صنعتی، از دیرباز در کشور ما متداول بوده است. تاریخ‌نگاران، نوشته‌اند که مردم ایران، از اولین کسانی بوده‌اند که مس را استخراج و ذوب کرده‌اند. آثار بسیاری از حفاری‌های عظیم که در بیش‌تر معادن ایران و بخصوص معادن سرب و مس دیده می‌شود. نمونه‌های باقیمانده از ظروف و وسایل فلزی نیز، نشانگر فعالیت‌های گسترده‌ی معدنی و صنعتی می‌باشد.

 

 

در استان سمنان نیز با تبعیت از سیاست های کلی کشور در راستای چشم انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی و برنامه ششم توسعه، ضروری است اقدامات ویژه ای در حمایت از صنعتگران و معدنکاران فعال و توسعه شاخص های صنعتی و معدنی استان صورت گیرد تا شاهد دستیابی به رشد اقتصادی و تراز تجاری بالا، افزایش ارزش افزوده بخش صنعت و معدن و ایجاد فرصت های جدید اشتغال در این بخش باشیم.

 

حوزه صنعت و معدن یکی از اولویت ها و شاخص های توسعه استان به شمار می رود و با عنایت به قرارگیری پهنه های وسیع و غنی معدنی در محدوده جغرافیایی و زرخیز استان سمنان که ضمن رفع نیازهای صنایع فعال داخل استان، توانمندی ارائه خدمات و صادرات به سایر استان های کشور و حتی دیگر کشورهای جهان را داراست، توجه ویژه به فعالیت های این بخش بیش از پیش مورد تاکید می باشد.

 

قطعا با برنامه ریزی منسجم و سیاستگذاری هدفمند و پایدار، در حوزه های مختلف تولید و صنعت کشور، می توان در زمینه رونق اقتصادی و توسعه صادرات صنعتی و معدنی به دستاوردهای چشم‌گیری نائل شد. لذا ضمن تاکید بر اهمیت توجه به رشد و توسعه حوزه صنعت و معدن در استان و کشور، برای تمامی فعالین این عرصه و حاضرین در همایش نکوداشت مقام صنعتگران، معدنکاران و اصناف آرزوی سلامتی و توفیق دارم.

 

        حسن آل‌بويه            

رئيس هيأت مديره و مديرعامل

 

 

 

پست الکترونيک همکاران
پیام مدیرعامل

به نام پرودگار متعال

خدمتگزاران شما در شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از بدو تأسیس تا كنون سعی داشته‌اند كه به پشتوانه بررسی آگاهانه بستر فعالیت، ارزیابی ویژگی‌های محیط كسب و كار، درك صحیح و كارشناسانه از نیازهای اقتصاد كشور و شناسایی نیازهای به حق صنعتگران ارجمند، با خدمات جدید و به‌روز، زمینه‌ساز خدمت‌دهی مناسب و درخور باشند.

نمایش
بانک ها
اوقات

هواشناسی
Semnan, Iran
25°C
Fog, Warm